para w lozku

Seks tantryczny – co to jest i na czym polega? Tantra i miłość

Seksualność jest bardzo ważnym aspektem naszego życia. Nie bez przyczyny nazywana jest sztuką kochania, ponieważ jest jednym ze sposobów okazywania sobie uczuć. Związek oparty wyłącznie na seksie nie ma solidnych fundamentów, jednak związek opierający się na silnych fundamentach, takich jak miłość i przyjaźń, uznaje seks, jako ważny element wspólnego życia.

Seks tantryczny to przede wszystkim brak nudy

Trwając wiele lat w związku poznajemy na wylot swoje potrzeby oraz sposoby ich zaspokajania. Warto jednak zadbać o to, by do naszej sypialni nie wkradła się nuda. Wysoka temperatura uczuć za drzwiami naszej alkowy wzmocni naszą więź z partnerem i rozpali jego zmysły. Zaspokojenie seksualne jest ważne dla zdrowia całego naszego organizmu podobnie jak zaspokojenie innych potrzeb fizjologicznych takich jak np. sen, czy głód. Warto zatem się wysilić i zaczerpnąć nieco z wiedzy hinduskiej oraz doświadczenia tantry i wprowadzić zbliżenie na zupełnie nowy poziom osiąganych doznań, jakie daje seks tantryczny.

Co to jest seks tantryczny?

Zbliżenie zgodne z hinduską praktyką tantryczną jest znane ludzkości od 5 tysięcy lat. Tłumacząc w sposób dosłowny pojęcie tantry, uzyskamy narzędzie, które służy do rozciągania. Seks tantryczny jest powolny. Chodzi tutaj nie tylko i zespolenie ciał, ale także umysłów i dusz. Zastosowanie w pełni założeń tantry pozwala na osiągnięcie bardzo potężnych orgazmów. Ich moc wywodzi się stąd, że dotarcie do punktu kulminacyjnego, jest poprzedzone bardzo powolnym i długim dochodzeniem do przyjemności.

Na czym polega seks tantryczny?

Bardzo ważnym czynnikiem tantrze jest czas. Tantra pozwala uzyskać maksymalne połączenie z partnerem na długo przed orgazmem. Utrzymywanie i przeciągnie stanu podniecenia, w połączeniu z oczekiwaniem na punkt kulminacyjny pobudza zdecydowanie bardziej. Przez to bodźce, które odbieramy, a co za tym idzie nasze odczucia są spotęgowane. Większość z nas w życiu codziennym uprawia seks, który jest drogą do celu- orgazmu. W seksie tantrycznym równie ważna, jak osiągnięcie spełnienia jest droga, która do niego prowadzi. Uprawianie miłości zgodnie z tą hinduską szkołą nie wymaga ukończenia żadnego kursu, czy ćwiczenia skomplikowanych figur, do których trzeba być wysportowanym jak mistrz olimpijski. Nie rządzą tutaj żadne sztywne reguły, główną zasadą jaka cechuje seks tantryczny jest odnalezienie połączenia z partnerem, a to zaprocentuje także w każdym innym, codziennym aspekcie życia.

Jak uprawiać seks tantryczny?

Żeby zafundować sobie i swojemu partnerowi sesje miłości tantrycznej, nie musimy mieć zarezerwowanych wielu godzin. Ważne jest jednak nieśpieszne kochanie się. Powolne odczytywanie swoich potrzeb nawzajem. Mówi się, że tantra jest jedyną szkołą miłości, w której panuje równouprawnienie- potrzeby obojga partnerów traktowane są na równi, nikt nie jest ważniejszy. Głównym założeniem takiego stosunku jest uważanie każdej części ciała za równie ważną i poświęcenie każdej z nich takiej samej uwagi. Przez to w dużej mierze seks tantryczny trwa znacznie dłużej niż w jakiejkolwiek innej filozofii. Hinduska sztuka kochania hołduje zasadzie współpracy, prze co żadna ze stron, ani kobieta, ani mężczyzna nie jest dominująca. W praktyce oznacza to idealny moment na rozpoczęcie od nowa naszego życia seksualnego. Szczególnie jeżeli z dotychczasowego nie byliśmy w pełni zadowoleni. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj pocałunki. Jednym z elementów miłości hinduskiej jest masaż, który obejmuje całe ciało, łącznie ze sferami intymnymi.

Seks tantryczny a orgazm

W seksie tantrycznym nigdy nie można pominąć gry wstępnej. A nawet zawsze powinniśmy sobie ją serwować w wersji wydłużonej. Orgazmy, zgodnie z założeniami tej hinduskiej sztuki miłości, są wynikiem nie tylko fizyczności, lecz także ciężkiego do określenia słowami połączenia duchowego. Dlatego tak ważne jest, by podczas całego aktu seksualnego utrzymywać kontakt wzrokow. W ten sposób będziemy mogli łatwo odczytać reakcje partnera na nasze pieszczoty. Orgazmy, które osiągamy podczas seksu tantrycznego, są wynikiem połączenia na każdym z możliwych poziomów- cielesnym i duchowym, przez co orgazmy są znacznie dłuższe.

Seks tantryczny i energia Kundalini

Energia Kundalini łączy atrybuty wszystkich hinduskich bogów oraz bogiń. Kundalini jest bardzo subtelną energią, którą większość z nas posiada u nasady kręgosłupa, jednak jest uśpiona. Jeżeli dołożymy wszelkich starań i obudzimy ją, przebije się do góry, czyli do czakry Sahasrara. Takie obudzenie, będzie skutkować połączeniem z Absolutem. Wynikiem, tych wszystkich działań jest doznanie oświecenia, czyli Samadhi. W tantryźmie jest ideą oraz jego podstawą.

Zobacz także: 

Kudalini posiada w sobie elementy jogi, a także wszystkie znane hinduskie kulty. To właśnie między innymi joga służy przebudzeniu Kundalini i jest w stanie przeprowadzić nas przez przebudzenie wszystkich czterech czakr, do samej góry. Kolejnym delikatniejszym sposobem na pobudzenie w nas energii Kundalini, jest stosowanie specjalnych masaży tantrycznych. Celem tych wszystkich zabiegów, jest oczyszczenie nas ze złych wspomnień i zrobienie miejsca dla nowych, czyli umożliwienie nam pójścia naprzód, nie będąc więźniem własnej historii.

Co to jest fotel do tantry?

Dobrze jest czasem w miłosnym uniesieniu wyjść poza przyzwyczajenie i sferę komfortu, którą sami sobie wyznaczamy. Warto spróbować zbliżenia w innym miejscu niż małżeńskie łóżko, warto rozważyć zakup fotela do tantry. Kształt tego mebla, przypominający szezlong pozwala wyciągnąć jeszcze więcej przyjemności z seksu tantrycznego. Fotele do tantry posiadają anatomiczny dla naszego ciała kształt, przez co są bardzo ciekawą alternatywą dla łóżka.

Seks tantryczny: przykładowe pozycje

Założenia jakie ma seks tantryczny nie narzucają nam żadnych sztywnych reguł, czy pozycji. Jednak warto zaczerpnąć odrobinę inspiracji z przedstawionych, kilku przykładowych:

  • „yab yum”
  • „skrzyżowane klucze”
  • „w łuk”.

Pozycja „yab yum”

Ta pozycja jest jedną z głównych w tantryjskiej sztuce kochania. Partnerzy siadają naprzeciwko siebie, co sprzyja tak ważnemu utrzymywaniu kontaktu wzorkowego, a także pieszczeniu się, głaskaniu i całowaniu. Mężczyzna siada „na kokardkę” (po turecku), a kobieta sadowi się na jego kolanach okrakiem. Partnerka i partner kładą sobie nawzajem prawą rękę na karku, a drugą na dole pleców- w okolicach kości ogonowej. Na początku zbliżenia partnerzy nie posuwają się dalej- całują się i gładzą po plecach- jednak tylko posuwając się do góry. Kolejnym etapem zbliżenia jest pocieranie łechtaczką o penisa, który już pobudzony kobieta wprowadza do swojej pochwy, używając tylko mięśni Kegla. Wzmocnienie doznań, będąc już na skraju orgazmu, kobieta może osiągnąć poprzez zaciskanie mięśni Kegla na członku, który w niej jest- w tantrze nazywa się to „Kabbazah”. „Yab- yum” oznacza dosłownie „matka- ojciec”. Seks tantryczny w tej pozycji pokazuje główne założenie tantry, czyli równość kobiety i mężczyzny.

Pozycja „skrzyżowane klucze”

Partnerka w tej pozycji kładzie się na plecach, unosząc nogi, które krzyżuje i opera na barkach mężczyzny – lewą stopę na prawym barku i odwrotnie. Ta pozycja pozwala na naprawdę głęboką penetrację. Sprzyja także wzmożonej pracy mięśni Kegla u kobiety, pozwalając na stały kontakt wzrokowy.

Pozycja „w łuk”

Partner siada na skraju łóżka. Kobieta siada na mężczyźnie, odchyla się do tyłu, opiera na wyprostowanych rękach. Mężczyzna musi mieć z tyłu podparcie np. poduszki. Partnerka trzyma rozstawione stopy po obu stronach łóżka, w tej pozycji łatwo mężczyźnie dodatkowo stymulować łechtaczkę.

Patrząc na seksualność oczami tantry, zobaczymy same zyski, jakie możemy osiągnąć, decydując się na miłość w zgodzie z tą filozofią. Tantra łączy miłość, seks i relaks. Stosunek taktyczny trwa dłużej niż klasyczny, ponieważ tutaj fizyczne podniecenie muszą dogonić emocje i uczucia, a na to najczęściej potrzeba więcej czasu.