Jak znaleźć dziewczynę – najlepsze wskazówki

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to prawdopodobnie jeszcze jesteś singlem i nie możesz się doczekać, aż w końcu znajdziesz partnerkę marzeń. Być może nie masz doświadczenia w randkowaniu, więc Twoja wiedza na temat tego, jak flirtować z dziewczyną jest bardzo ograniczona. Większość z mężczyzn w zasadzie to nie wiesz, od czego zacząć. Czas leci, nic się nie dzieje, a narastająca desperacja zaczyna zniechęcać potencjalne kandydatki do rozmowy. Przede wszystkim – nie przejmuj się! Ten artykuł zawiera sporo pomysłów na to, jak szybko znaleźć dziewczynę. Na początek jednam skupmy się na powodach, dla których tak trudno znaleźć dziewczynę.

Dlaczego nie mogę znaleźć dziewczyny?

Trudności ze znalezieniem partnera są stosunkowo powszechnym problemem. Tylko czy faktycznie jest to problem? Każdy z nas ma oczekiwania i wymagania, są różnice w poglądach, charakterze, sytuacji życiowej i wartościach, które skutecznie uniemożliwiają budowę jakichkolwiek relacji. Są osoby cierpiące na problemy natury psychicznej, ale nie warto wpadać w skrajności i od razu uznać siebie za schizofrenika. Po prostu szukanie odpowiedniej partnerki to proces jak każdy inny. Należy pamiętać, że tego rodzaju trudności są wieloprzyczynowe i często złożone. Istnieje wiele różnych powodów, dla których nawiązanie z kimś kontaktu może być trudne. Ale do patologii zwykle daleko.

Głównymi powodami przez, które nie możesz znaleźć dziewczyny:

Problemy z nawiązywaniem relacji międzyludzkich

Osoby, które mają problemy z budowaniem relacji międzyludzkimi, zwykle mają również problem ze znalezieniem partnera. Dzieje się tak dlatego, że osoby te charakteryzuje niska samoocenę i zaburzony obraz siebie. To z kolei powoduje, że boją się innych i nie mają odwagi się do nich zbliżyć.

Negatywne emocje

Innym powodem, dla którego znalezienie partnera może być trudne, są negatywne emocje, takie jak strach, niepewność lub smutek. Te negatywne emocje są zwykle związane również z brakiem pewności siebie lub wcześniejszymi przykrymi doświadczeniami osobistymi w rodzinie lub po prostu w zakresie relacji międzyludzkich. Strach, niepewność czy smutek mogą zbliżać osoby do siebie, jednak brak odwagi, aby do kogoś podejść uniemożliwia nawiązanie jakiejkolwiek relacji, a wkonsekwencji znalezienia partnera.

Nierealistyczne oczekiwania

Nierealistyczne oczekiwania są często związane z wyidealizowanym spojrzeniem na partnera. Ludzie, którzy myślą w ten sposób, zwykle szukają kogoś, kto spełnia wszystkie ich oczekiwania. A to jest nieco skomplikowane. Te wygórowane oczekiwania oddalają nas tylko od rzeczywistości i sprawiają, że czujemy się sfrustrowani i zawiedzeni, co jeszcze bardziej komplikuje znalezienia partnera.

Sprawdź też: Stres a związek – jak zakończyć stresujący związek?

Porady, jak znaleźć dziewczynę

Skoro część teoretyczna już za nami, to przyjrzymy się teraz, co można zrobić, aby znaleźć dziewczynę.

Wyjdź z domu do ludzi

Mimo, że brzmi to jak oczywista oczywistość, jednym z najważniejszych kroków do celu jakim jest znalezienie miłości, jest stawić czoła samotności i przestać się izolować. Jeśli chcesz poszerzyć krąg swoich znajomych, możesz dołączyć do grup, skupiających się wokół wspólnych zainteresowań. To idealna okazja do poznania dziewczyny i świetny początek znajomości – będziecie mieli coś, co Was łączy.

Bądź dobrym rozmówcą

Powinieneś wiedzieć jak prowadzić ciekawą rozmowę. O ile nie wymyśliłeś czegoś, co położy kres zmianom klimatycznym, postaraj się nie mówić cały czas o sobie. Powinieneś okazać zainteresowanie drugiej osobie i temu co mówi. Jeśli szczerze tego chcesz, oczywiście. 

Właściwie jeśli nie obchodzi Cię to, co mówi dziewczyna, dlaczego miałbyś inwestować w nią swój czas?

Bądź sobą

Jeśli próbujesz być kimś, kim nie jesteś, jest bardzo prawdopodobne, że skończysz w związku z osobą, która do Ciebie nie pasuje. Dlatego najlepiej być sobą. W ten sposób przyciągniesz do siebie kogoś, kto naprawdę doceni to, jaki jesteś.

Spraw byś był postrzegany, jako dobra opcja

Kobiety muszą zobaczyć, że jesteś odpowiednią osobą. Dlatego nie bądź przegrywem życiowym i przestań grać na Playstation całymi dniami. Pokaż, że jesteś odpowiedzialną osobą! Musisz być dobrym rozmówcą, ale również umieć iść na kompromis, wypełniać swoje zobowiązania i dotrzymywać obietnic.

Po przekroczeniu pewnego wieku, ktoś kto w życiu polega wyłącznie na innych, nie wydaje się być dobrym wyborem. Można liczyć na regularny seks, ale trudno w takiej sytuacji znaleźć dziewczynę do związku.

Bądź dżentelmenem

Dziewczyny doceniają dżentelmenów. Jeśli chcesz mieć dziewczynę, powinieneś pokazać, że jesteś dżentelmenem. Wykaż się, bądź miły, uprzejmy, okazuj szacunek. Zadbaj o odpowiedni kontakt wzrokowy. To jest sexy!

Uważaj na mowę niewerbalną

Język ciała jest niezwykle istotny podczas flirtowania. Musisz pokazać swoją pewność siebie, jednocześnie  nie będąc aroganckim. Powinieneś unikać krzyżowania ramion i przyjmować zrelaksowaną, otwartą pozycję.

Spraw, aby czuła się wyjątkowo

Każdy z nas lubi czuć się wyjątkowo. Jeśli chcesz zdobyć dziewczynę, postaraj się, aby poczuła się nadzwyczajnie. Powinieneś prawić jej komplementy, obdarowywać ją drobnymi upominkami (mają być symboliczne, nie musisz się wykosztowywać – chodzi o gest). Po prostu na każdym kroku dawaj jej do zrozumienia, że ją doceniasz. 

Miej poczucie humoru

Jeśli bardzo zależy Ci na posiadaniu dziewczyny, wykorzystaj swoje poczucie humoru. Bądź dobrym rozmówcą, ale udowodnij, że wiesz jak być dowcipnym i wiesz jak się dobrze bawić!

Weź jednak pod uwagę preferencje partnerki. Przykładowo, jeśli lubisz gry planszowe, a Twoja dziewczyna wręcz przeciwnie, nie zabieraj jej na wieczór do znajomych na monopola.

Bądź aktywnym słuchaczem

Dziewczyny lubią facetów, którzy umieją słuchać. Jeśli chcesz mieć dziewczynę, będziesz musiał pokazać, że aktywnie jej słuchasz. Powinieneś zadawać interesujące pytania i okazywać zaciekawienie tym, co mówi dziewczyna.

Nie poddawaj się

Czasami znalezienie dziewczyny trochę trwa. Jeśli nie znajdziesz właściwej osoby od razu, nie poddawaj się. Szukaj dalej i spotykaj nowych ludzi. Wcześniej czy później znajdziesz kogoś wyjątkowego i stworzonego dla Ciebie.

Korzystaj z portali randkowych

W dzisiejszych czasach jest dużo stron, na których znajdziesz interesujące Cię relacje. Związki na stałe, na jedną noc, dla osób dojrzałych lub bez zobowiązań. Najważniejsze, jeśli chodzi o strony randkowe jest to, że wszyscy ludzie trafiają tam w jednym celu: aby poznać innych ludzi.

Polecam chyba najlepszy portal randkowy w Polsce. Jest to portal randkowy założony z myślą o każdym, kto szuka partnera niezależnie od wieku czy statusu. Niewątpliwą jego zaletą jest to, że ciągle się rozwija i coraz bardziej zyskuje na popularności. O jego sukcesie niech świadczy społeczność tworzona przez jego użytkowników – ludzi z poczuciem humoru, szacunkiem do innych i otwartych na nowe doświadczenia. Możesz rozpocząć swoją przygodę z szukaniem partnera od randek online.

Podsumowując, wiesz już “dlaczego?” i wiesz “jak?”. Wszystko co musisz zrobić to wcielić teorię w życie i zacząć działać! Odważysz się?