Couple arguing

Jak odzyskać byłego partnera?

Tworzyliście udany związek, ale po pewnym czasie okazało się, że to nie jest to i zdecydowaliście się rozstać. Teraz żadne z Was nie wie, czy to dobra decyzja, a Ty wciąż zastanawiasz się jak odzyskać faceta? Mija czas, a Ty wciąż wracasz wspomnieniami do tego, co było i jak dobrze było Ci w jego objęciach. Zaczynasz rozważać, czy nie wrócić i nie odbudować tego, co tworzyliście. „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” kontra „zakazany owoc smakuje lepiej”. Czy powrót do byłego chłopaka ma sens?

Dla kogo jest ten artykuł?

Ten artykuł jest dla każdego, kto chce odzyskać partnera. Chociaż to głównie miłe Panie częściej starają się odzyskać partnera, ale i miłym Panom też się zdarza chęć odzyskania partnerki. Dlatego drogi czytelniku, nie ma znaczenia, kogo chcesz odzyskać. Może to być Twoja była dziewczyna, były chłopak, była żona, były mąż lub były narzeczony. Może to być związek heteroseksualny lub związek homoseksualny. Jeśli dane ci było przeżyć rozstanie i teraz myślisz o odzyskaniu byłego partnera, ten artykuł powinien okazać się pomocny.

O czym jest ten artykuł?

Ten artykuł jest podzielony na 3 części. Chciałem, aby tekst był praktycznie zorganizowany i łatwo można w nim znaleźć informacje. Nie każdy będzie chciał czytać całość. Większość pewnie od razu przejdzie do sekcji o tym, jak krok po kroku odzyskać partnera.

Ważne jest, aby mieć plan. Rozstanie to bardzo trudny i emocjonalny proces, po którym zwykle na chwilę przechodzi ochota do życia. Jeśli jesteś właśnie w takim stanie – zraniony, wyczerpany emocjonalnie, a przede wszystkim zdezorientowany, to z pewnością popełnisz wiele błędów, które zmniejszą Twoje szanse na odzyskanie partnera.

Plan wskazuje kierunek i daje oparcie. A jak cos nie idzie zgodnie z planem, to się diabeł cieszy. Ale dzisiaj nie o tym. Gorąco polecam przeczytanie całego artykułu, ponieważ nie tylko pomoże ci on zrozumieć, co powinieneś zrobić, ale także, dlaczego powinieneś dać sobie szanse na odzyskanie byłego partnera.

Uzasadnione powody, dla których powinieneś odzyskać byłego partnera

Jeśli zadajesz sobie pytania typu: „Powinnam wrócić do byłego?” albo „Czy powinienem wrócić mojej ex?, to krótka odpowiedź na te pytania brzmi: powinieneś wrócić do byłego partnera tylko wtedy, gdy myślisz, że ty i twój były możecie mieć zdrowy i satysfakcjonujący związek na lata. Musisz też zadać sobie właściwe pytania, dowiedzieć się, czy w ogóle możliwa jest opcja powrotu i stworzenia zdrowego związku.

Szczerze mówiąc, powrót do byłego prawie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jest powód (lub prawdopodobnie kilka powodów), dla którego związek się zakończył i prawdopodobnie historia się powtórzy. Jest jednak kilka powodów, dla których warto dać byłemu partnerowi jeszcze jedną szansę, która ma sens.

Rozstanie było spowodowane okolicznościami, które się teraz zmieniły

Jeśli rozstanie nastąpiło z powodu okoliczności, na które nie masz wpływu, takich jak mieszkanie w różnych miastach lub konieczność skupienia się na ukończeniu studiów, dobrym pomysłem może być powrót do byłego, jeśli to coś się zmieniło. Czasami Twój były mógł być właściwą osobą w niewłaściwym czasie, a jeśli tak jest w Twojej sytuacji, jest to dobry powód, aby spróbować jeszcze raz.

Stać was na szczerość unikanie tych samych błędów

Konieczne jest, abyście oboje byli w stanie zrozumieć i przyznać się do rzeczy, które doprowadziły do ​​zakończenia związku w przeszłości. Zadośćuczynienie za te krzywdy i poświęcenie się unikaniu tych zachowań idących naprzód jest krokiem we właściwym kierunku.

Dojrzeliście do bycia w partnerskim związku

Jeśli jednym z głównych powodów, dla których zerwałeś, było to, że byłeś młody i chciałeś po…. poszaleć na boisku, powrót do byłego po jakimś czasie może być w porządku. Trudno jest stworzyć poważny związek, gdy jesteś młodym i brak ci doświadczenia. Jednak możliwe jest, że po przejściu przez ten etap i zrozumieniu siebie jesteś gotowy, aby spróbować czegoś bardziej odpowiedzialnego ze swoim byłym. Bycie bardziej dojrzałym może działać na twoją korzyść.

Czujesz się pewny, niezależny i samowystarczalny, ale wciąż żywisz te uczucia

Jeśli powód, dla którego wracasz do byłego, ma coś wspólnego z samotnością, lękiem przed śmiercią w samotności lub brakiem poczucia komfortu – to już wiesz, że nic z tego nie będzie. Jeśli jesteś szczęśliwy i dobrze prosperujesz sam, ale nadal uważasz, że masz uczucia, które chcesz odkryć dla swojego byłego, jest to znak, że powinieneś dać związkowi kolejną szansę.

Sprawdź też: Co powinniśmy zrobić w stanie smutku i przygnębienia?

Nie chcesz wrócisz do byłego, ponieważ się boisz i masz obawy albo sobie nie radzisz w życiu i nie lubisz być sam. Wracasz, ponieważ słusznie żywisz uczucia do swojego byłego i chcesz, aby był częścią Twojego życia, a nie naprawiał go i robił wszystko za Ciebie.

Wskazówki, jak odzyskać byłego faceta albo dziewczynę

Dowiedz się, czy nadal partnerowi na tobie zależy

Zanim zaczniesz cokolwiek robić, aby odzyskać przeszłość, musisz dowiedzieć się, czy nadal twojemu ex na tobie zależy. Koniec związku to jedno. Ale uczucia drugiej osoby to drugie. Jeśli zachował je dla ciebie, będzie ci znacznie łatwiej. Miejsce, które zajmujesz w sercu tej osoby, będzie twoim największym sprzymierzeńcem w twoich wysiłkach, aby odzyskać swojego byłego.

Nie odbieraj przestrzeni

Jeśli już wiesz, że były partner wpuści cię do swojego życia, nic nie rób. Nie spiesz się i daj swojemu byłemu trochę swobody. Oboje i tak musicie poświęcić trochę czasu na zastanowienie się nad sobą i tym, co poszło nie tak w związku. Jeśli masz zamiar wkrótce zobaczyć swojego byłego, o nie zarażaj go swoimi zmartwieniami. Po drugie, dając swojemu byłemu przestrzeń, dajesz mu również czas na refleksję. Będzie ci ciężko i nie będzie na to wystarczająco dużo cierpliwości, ale przecież wiesz, po co to robisz. 

Staraj się nie dawać od siebie za dużo

Staraj się nie ulegać naciskom ani nie spełniaj wszystkich oczekiwań. Jest to swojego rodzaju test byłego partnera oraz zachowanie jakiejś zdrowej relacji. Na tym etapie wykończeni emocjonalnie marzycie tylko o uprawianiu seksu i niekończącej się chwili razem, bo tak to działa. Ale zachowaj czujność. Świadomie lub nie, były może zacząć wymagać w ramach rekompensaty. Dlatego panuj nad emocjami. Staraj się nie żebrać o uwagę i uczucia. Nie reaguj na żądania albo wymuszanie zapewnień. W taki sposób rozstania mogą się zrobić pomysłem na związek. Po prostu zachowaj godność i miej świadomość własnej wartości. 

Nie okazuj zbyt wiele uczuć

Pokaz swoją mocną stronę i przede wszystkim ustal wyraźne granice. W ten sposób pokażesz swojemu byłemu i jednocześnie przyszłemu, że to nie jest gra. Twój partner również odczuje bijąca od ciebie siłę i pewność siebie, to będzie go do ciebie ciągnęło jeszcze mocniej. 

A gdy znów zaczniecie spędzać ze sobą więcej czasu, dozuj uczucia. Nawet podczas rozmów przez telefon i w wiadomościach, aby nie wyglądać na zdesperowanego. Pozwól swojemu byłemu wykonać pierwszy krok. Niech on zacznie o tobie myśleć, być ciekawy co robisz i gdzie jesteś i pytać, jakie masz plany na wieczór. 

Wykorzystaj szczerą rozmowę do refleksji na temat zwiazku

Kobiety i mężczyźni widzą świat inaczej. Kobiety potrzebują chwili czasu dla siebie i na przemyślenia. Rzadko kiedy to są przemyślenia, ale przyjmijmy, że tak właśnie jest. Natomiast mężczyźni mają w genach szukanie czegoś idealnego. Dlatego często są niezadowoleni z tego, co mają i ze swoich partnerek, mimo że nie mają ku temu jakichś racjonalnych powodów. To się nazywa instynkt bohatera z potrzeby bycia potrzebnym. 

Jak wyzwolić w mężczyźnie ten instynkt i nadać mu poczucie sensu i celu? Nie musisz udawać nikogo, kim nie jesteś, ani odgrywać „damy w opałach”. Nie musisz w żaden sposób oddawać swojej siły ani niezależności. W autentyczny sposób musisz po prostu pokazać swojemu mężczyźnie, czego potrzebujesz i pozwolić mu działać. Dlatego szczera i trudna rozmowa to narzędzie, które można wykorzystać do poznania oczekiwań drugiej osoby.

Kompromis to podstawa każdego związku

Zdolność do kompromisu jest jednym z tych niezbędnych elementów leżących u podstaw każdego zdrowego związku. Niezależnie od tego, czy mówimy o podejmowaniu wspólnych decyzji, dążeniu do wspólnego celu, czy o rozwiązywaniu konfliktów, kompromis jest tym, co daje poczucie prawdziwej równowagi i równości w partnerstwie.

Bez niego sytuacja jest wypaczona. Relacja może zacząć odzwierciedlać priorytety, wartości i pragnienia jednej osoby bardziej niż drugiej, podczas gdy cicha uraza może zacząć bąbelkować pod powierzchnią. Kompromis pomaga nam trzymać się z daleka od walki o władzę i utrzymywać zdrową równowagę.

Naturalnie wrażliwi ludzie są zaprogramowani na empatię, współczucie i pomoc, czyli wszystkie kluczowe elementy kompromisu. Ale jak wszyscy wiemy, poruszanie się po wodach kompromisu przy jednoczesnym zachowaniu równowagi i unikaniu urazy nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje.

Jeśli chodzi o kompromis w związkach, granice mogą stać się niewyraźne w przypadku ludzi skłonnych do pomocy i mających na celu zadowalanie innych.

Powrót do byłego po zdradzie

Zdrada jest jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związku. Niezależnie od tego, czy chodzi o zdradę fizyczną, czy emocjonalną, jest to na pewno sytuacja kryzysowa i nie jedna kobieta chciałaby jej uniknąć. Po takiej sytuacji na pewno jest najmniej cierpliwości i zaangażowania do odbudowywania byłego związku. Niestety powrót ex partnera uzależniony jest od osobowości kobiety. Każda kobieta jest inna i potrzebuje czasu na przemyślenia i decyzje. Jedno jest pewne – warto omówić dokładnie obecną sytuację z partnerem. On może być pewny, że „nic się nie stało”, a Ty „że nigdy mu tego nie wybaczysz”. W rzeczywistości, po upływie czasu może być inaczej. Mimo wszystko, rozmowa jest kluczowa, ponieważ niedomówienia mogą być źródłem wielu konfliktów i rozczarowań dla obu stron. Często zdarza się też, że były oznaczy nas tak zwanym ,,Friendzone” i trzeba jak najszybciej zareagować i zastanowić się jak wyjść z friendzone, by nie stać się jedynie jego przyjaciółką.

Powrót po niespełnionych oczekiwaniach

Rozstaliście się, bo widziałeś wasz związek inaczej niż on. Jeśli nie rozmawialiście o tym, co Was boli i co rozczarowuje, to nie ma szans, że coś się zmieni. Nawet po długiej przerwie, którą sobie zafundujecie. Tak to nie działa. Czułeś, że dopadła was rutyna? A może masz żal, że rozmawialiście o głupotach, a nie o waszych uczuciach i tym, co boli i co być może wymaga naprawy? Szczera rozmowa o oczekiwaniach to klucz do szczęścia.