woman counting money

Sposób na zarabianie na zakładach bukmacherskich

Jak zarobić na zakładach bukmacherskich? Bardzo dużo czasu zajęło mi napisanie tego artykułu. Moja niechęć do pisania o zarabianiu na zakładach bukmacherskich wynikała przede wszystkim z tego, że to kontrowersyjny temat. Na dobrą sprawę nie rozumiem, skąd się biorą kontrowersje wokół zarabiania pieniędzy przez obstawianie wydarzeń sportowych. Potem doszedłem do wniosku, że nie bardzo mam siły i chęci na tłumaczenie, jak niewiele trzeba, aby mieć stale źródło dodatkowego dochodu. W międzyczasie zmieniały się moje poglądy na ten temat. Przez jedenaście lat miałem okresy cynizmu i zwątpienia. Ale nie dlatego, że zacząłem nagle przegrywać. Po prostu odczułem na własnej skórze, jak to jest dostawać pieniądze za nic. No i przede wszystkim jest to trudny temat. Nie da się wytłumaczyć, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich bez wyjaśnienia przyczyn, z powodu których ludzie przegrywają pieniądze. 

Dlatego sam się pogubiłem i nie wiem do dzisiaj, z której spojrzeć perspektywy. Bo pytanie, czy można zarabiać na zakładach bukmacherskich, jest tak samo trafne, jak wymiana powodów, dla których większość ludzi zawsze przegra. A pisząc artykuł, który ma w tytule proste pytanie, trudno jest nagle wymieniać to, czego nie robić. Dlatego na początku odpowiem na pytanie: tak, można z powodzeniem zarabiać na zakładach bukmacherskich. A w pozostałej części artykułu wyjaśnię, jak to zrobić i dlaczego jest to trudne. 

Zakłady bukmacherskie – hazard czy inwestycja?

Czy zakłady bukmacherskie to inwestycja czy hazard? Są dwie zasadnicze różnice miedzy inwestycja a niepotrzebnym ryzykowaniem pieniędzy. W inwestycjach podejmowane ryzyko jest modelowane i opisane matematycznie. Możemy w modelu uwzględnić czynniki niepowodzenia i całkiem trafnie oszacować prawdopodobieństwo ich wystąpienia, a zatem niepowodzenia inwestycji.

Druga różnica to kapitał. Jest on zdefiniowany. W hazardzie jest zupełnie odwrotnie. Dominują emocje, brak budżetu na obstawianie zakładów sportowych oraz brak modelu działania. U większości ludzi obstawianie u bukmachera sprowadza się do intuicji w 100%. 

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich długoterminowo?

Aby zarabiać na zakładach bukmacherskich długoterminowo, trzeba bukmacherkę potraktować jako inwestycję, a nie rozrywkę czy metodę na odstresowanie. Dlatego potrzebne są trzy rzeczy:

  • budżet
  • strategia
  • umiejętności (konsekwencja w działaniu i panowanie nad emocjami)

Jak udało mi się zarabiać na zakładach bukmacherskich długoterminowo?

Czerpię zyski z zakładów bukmacherskich już od 11 lat. Spędziłem długie godziny u bukmachera, nawet pracowałem dla jednego przez pięć miesięcy. Spędziłem również dużo czasu na analizach, budowaniu własnych systemów oraz próbie zrozumienia samego siebie i własnych emocji. Opłaciło się. 

Metodą prób i błędów, testów i pracy nad własną osobowością, mój plan obstawiania zakładów sportowych wygląda następująco:

  • budżet – 10 000 euro
  • strategia – jeden mecz dziennie – zakład – powyżej 1.5 bramki
  • Stawka: 10%
  • umiejętności (konsekwencja w działaniu i panowanie nad emocjami)

Strategia osiągania zysków z zakładów bukmacherskich

Dlaczego ten system działa? Ponieważ pasuje on do mojej osobowości i zajmuje 10 minut dziennie. Wybieram mecz intuicyjnie, stawiam 10% budżetu, zamykam laptopa i nawet nie sprawdzam wyników. Następnego dnia robię to samo niezależnie od tego, czy zakład jest przegrany, czy wygrany. Statystycznie, w 70% meczy ligowych padają dwie lub więcej bramek. Stąd gra na powyżej 1.5 bramki. Trzeba mieć wyjątkowego pecha, aby trafić na mecz, gdzie nie pada ani jedna bramka. 

Jak się to sprawdza w praktyce? Średnio jedna przegrana na 10-15 dni, ale miałem też 4 miesiące z rzędu bez przegranej. 

Czy istnieje tylko jeden sposób na zarabianie na zakładach bukmacherskich?

Tak. O ile strategii i metod zarządzania finansami jest wiele, tak sposób na zarabianie na zakładach sportowych jest tylko jeden. Dyscyplina i kontrola. 

Sprawdź też: Jak znaleźć cel w życiu – 35 pytań w poszukiwaniu życiowego celu

Najczęstszym powodem przegranej jest zmiana strategii i brak cierpliwości. Zarabianie pieniędzy jest nudne. Jeśli ktoś szuka wrażeń albo ciekawego zajęcia, przegra każde pieniądze. Lepiej dla takiej osoby, jak nie będzie się dotykać rynków finansowych. To jest główny powód, dla którego ludzie nie są w stanie zarabiać na zakładach bukmacherskich albo inwestować pieniędzy na rynkach finansowych – nie chcą nad sobą pracować i oczekują wrażeń. 

Jaki jest największy problem związany z zarabianiem na zakładach bukmacherskich?

Emocje nie są jedyną przeszkodą w osiąganiu życiowych celów, w tym również stabilizacji finansowej poprzez obstawianie wyników meczy. Największym problemem jest sam bukmacher. Oficjalnie tego typu usługi są świadczone jako rozrywka. Bukmacher to firma nastawiona na zarobek i biznes, ktory niczym się nie różni od innych biznesów. Jedną z form obrony bukmachera jest odcinanie sie od klientów, którzy osiagają regularne zyski. A takich osób nie jest wcale mało.

Więc, w czym jest problem?

Jeśli klient zaczyna osiągać regularne zyski na zakładach bukmacherskich, od razu jego konto jest blokowane. Nic w tym dziwnego. Przecież bukmacherzy nie istnieją po to, aby dawać zarobić za nic. Bukmacherzy renomowani oraz ci najwięksi: Ladbrokes, Paddy Power, Pinnacle, Bet365, Boylesport, raczej nie robią problemów swoim klientom gdy ci dokonują regularnych wypłat. Pinnacle jest jedynym bukmacherem, który otwarcie ma politykę „wypłaty”, ale oni mają niepowtarzalny model biznesowy.

Rozwiązanie: giełda zakładów typu Betfair.

Natura zakładów i gier losowych jest w miarę prosta i łatwo zrozumieć zasady rządzące tego typu grami. Jednymi z nich są zasady rachunku prawdopodobieństwa i modele matematyczne. Ale bazowanie na własnej intuicji oraz analizie sportowej sprawdza się równie dobrze. Nie ma znaczenia, jaką technikę czy strategię obierzemy. Wszystko sprowadza się do konsekwencji w działaniu, dyscypliny oraz strategii budżetu.