Muzyka motywacyjna – motywująca muzyka na trening i do życia

Każdy potrzebuje pobudzenia. Więc jeśli cytaty motywacyjne to dla ciebie za mało, muzyka motywacyjna na pewno da ci trochę pozytywnej energii. W poniższym wpisie przedstawiam Ci kilka właśnie takich utworów, o których wiem, że działają pobudzająco i motywująco.

Jak działa muzyka motywacyjna?

Każdy z nas wie, że z odpowiednią muzyką można wiele zdziałać. Czas leci szybciej, nasza uwaga skupia się na zadaniu czy pracy. Co ciekawe, słuchając ulubionej muzyki nie opadamy tak szybko z sił. Kiedy czujesz, że trudno ci dotrwać do końca, sięgnij po motywację płynącą ze słuchania muzyki.

Muzyka zwiększa stymulację

Czy zauważyłeś, o ile lepszy jest poranny bieg, gdy włożysz słuchawki i włączysz ulubioną piosenkę? Dzieje się tak, ponieważ muzyka może zwiększyć stymulację, ponieważ istnieje połączenie między neuronami słuchowymi i motorycznymi. Dlatego muzyka często sprawia, że ​​jesteśmy bardziej mobilni i motywuje nasze ciało do ruchu. Aktywność fizyczna pobudza aktywność umysłową, dlatego muzyka napędza produktywność i motywację.

Muzyka poprawia humor i pomaga w nauce

Muzyka nie tylko Cię motywuje. Może również pomóc zmniejszyć stres i promować bardziej pozytywne nastawienie. Badania sugerują, że dobry nastrój ogólnie poprawia Twoje wyniki w nauce. Prawdopodobnie odniesiesz większy sukces w nauce i nauce nowego materiału, gdy poczujesz się dobrze. Nauka może być stresująca, zwłaszcza gdy nie do końca rozumiesz materiał tematyczny. Jeśli czujesz się przytłoczony lub zdenerwowany, włączenie muzyki może pomóc w zrelaksowaniu i efektywniej pracować.

Jeden z moich ulubionych numerów, który daje tego chwilowego kopa i motywację do działania. Zgodzisz się pewnie, że nuty tego utworu wręcz ociekają emocjami, co świetnie pobudza zmysły i kreatywność. Tytuł utworu to „Heart of Courage”, a stworzony został przez amerykańską wytwórnię muzyczną „Two Steps from Hell”, która zajmuje się tworzeniem muzyki określanej jako „trailer music”, która to wykorzystywana jest w spotach filmowych w celu podwyższenia emocjonalnej ich dawki. Numer ten możesz również kojarzyć z Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się na terenie Polski i Ukrainy. Towarzyszył on drużynom podczas wyjścia na murawę.

Transformers - Arrival To Earth Unreleased Original Version

Nelly Furtado - Promiscuous

Timbaland - The way I are

U 96 - Das Boot

Schiller - Ultramarin

Sprawdź też: Psychologia inwestowania na giełdzie. Jakie emocje towarzyszą inwestowaniu?

Music Instructor - Rock Your Body (Brainbug remix)

Status Quo - In The Army Now

Lady Gaga, Bradley Cooper - Shallow (from A Star Is Born)

Whitesnake - Is This Love (Official Music Video)

Duran Duran - Come Undone

Na liście nie może zabraknąć też tych perełek:

Survivor – "Eye of the Tiger"

Bon Jovi – "It's My Life"

Linkin Park – "Numb"

Aerosmith – "Cryin'"

Roxette - "It must have been love"

Flo Rida – "Good Feelings"

Shakira - "Waka Waka"

Jennifer Lopez - Waiting For Tonight

Duran Duran - Hungry like the Wolf

Michael Sambello - "Maniac"

Queen - "Don't Stop Me Now"