dziewczyna na drabince gimnastycznej

Dlaczego warto kupić drabinkę gimnastyczną? TOP 10 powodów

Wzrost zainteresowania aktywnością fizyczną i regularnymi treningami sprawia, że coraz więcej osób chce wyposażać swoje mieszkania w sprzęty, które ułatwiłyby im dbanie o formę. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest drabinka gimnastyczna. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten rodzaj sprzętu ma wiele zalet i może pomóc zadbać o sprawność fizyczną całej rodziny. Poznajmy więc 10 powód, dla których warto zdecydować się na zakup drabinki gimnastycznej.

Drabinka gimnastyczna to rodzaj sprzętu sportowego, który montujemy przy ścianie naszego mieszkania. Pozwala na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń mogących wspomóc naszą koordynację ruchową, zakres ruchu stawów, siłę mięśni oraz wytrzymałość. Obecnie drabinka gimnastyczna może stanowić elegancki element wystroju. Na rynku znajdziemy bowiem szeroki wybór drabinek wykonanych z wysokiej jakości drewna i metalu, które można dopasować kolorystycznie do każdej praktycznie aranżacji mieszkania.

Wielofunkcyjność

Drabinka gimnastyczna to jedno urządzenie, które umożliwia wykonywanie wielu różnorodnych ćwiczeń. Z jej wykorzystaniem możemy wykonywać podciągnięcia, unoszenia nóg, pompki, a także wiele innych ćwiczeń siłowych i gimnastycznych. Pozwala to zróżnicować treningi pracować nad różnymi grupami mięśniowymi.

Oszczędność miejsca

W porównaniu z innym sprzętem sportowym lub gimnastycznym drabinka gimnastyczna nie zajmuje cennej przestrzeni w mieszkaniu. W chwili, gdy przy niej nie ćwiczymy i nie wykorzystujemy dodatkowych akcesoriów jest elementem, który na kilkanaście centymetrów odstaje od ściany pomieszczenia nie wpływając na zmniejszenie przestrzeni w mieszkaniu.

Wszechstronność

Z drabinek gimnastycznych mogą korzystać osoby w każdym wieku – od dzieci, po seniorów. W przypadku najmłodszych może pomóc im w nauce wstawania i chodzenia oraz w kształtowaniu prawidłowej postawy ciała. Osoby starsze mogą wykorzystać drabinkę jako wsparcie w codziennej gimnastyce i rehabilitacji.

Motywacja do treningu

Posiadanie we własnym domu drabinki gimnastycznej sprawia, że nasza motywacja do ćwiczeń może wzrosnąć. W każdej chwili możemy bowiem zdecydować się na trening, nawet jeśli nie mamy czasu na dojazd do siłowni. Co więcej, jeśli drabinka pozostaje widoczna dla naszych oczu przypomina nam o tym, że nie powinniśmy zapomnieć o treningu.

Możliwość rozbudowy

Obecnie posiadając drabinkę gimnastyczną możemy rozbudować ją o dodatkowe akcesoria, które pozwolą nam skutecznie trenować różnorodne partie mięśni. Mowa tu między innymi o drążkach, ławeczkach, gumach oraz wielu innych elementów, które możemy dopasować tak, by drabinka jeszcze lepiej służyła nam podczas codziennych ćwiczeń.

Niski koszt

W porównaniu z kosztem zakupu szeregu sprzętów niezbędnych do urządzenia domowej siłowni zakup i montaż drabinki gimnastycznej jest znacznie tańszy. Możemy więc nie nadwyrężać swojego budżetu a jednocześnie nadal cieszyć się możliwością wykonania efektywnego treningu.

Skuteczne spalanie kalorii

Jeśli jesteś osobą, której zależy na tym, by ćwiczenia pomogły jej w utracie wagi z pewnością docenisz fakt, że intensywne treningi na drabince mogą pomóc w spalaniu dużej ilości kalorii. Wykonując szybkie skłony czy wymachy możesz osiągać naprawdę dobre efekty bez konieczności wykonywania karkołomnych ćwiczeń.

Praca nad stabilnością i równowagą

Większość ćwiczeń, które wykonujemy na drabince wymaga stabilności, pewnego chwytu oraz dobrej koordynacji ciała. Jest to więc sprzęt idealny dla osób, które chcą popracować nad równowagą i prawidłową postawą ciała.

Możliwość pracowania nad różnorodnymi partiami mięśni

Jak wspominaliśmy drabinka jest sprzętem bardzo wszechstronnym. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją nie tylko do ćwiczeń na mięśnie ramion i pleców ale również nóg i brzucha. Wykorzystując gumy oporowe, które wymagają użycia większej siły mięśni sprawimy, że trening przy drabince będzie jeszcze bardziej efektywny.

Elastyczność i gibkość

Drabinka gimnastyczna jest doskonałym sprzętem służącym do wykonywania wielu ćwiczeń wymagających elastyczności ciała. Rozciąganie, podciąganie się, obroty na drążku – to tylko niektóre z aktywności, które możemy wykonywać z jej wykorzystaniem.