Po czym poznać, że twój były partner chce wrócić? 

Rozstania są trudne. Większość związków kończy się w emocjonalnym napięciu, oskarżeniach i ostrej krytyce. Zawsze wydaje się mało prawdopodobne, że wszystko da się naprawić. Ale rozstania nie są z natury złe i przynajmniej w teorii nie powinny być przykre i bolesne. W końcu jest jakiś powód, dla którego związek się rozpadł i jest to znak, że czas uporządkować nasze życie.

Czy da się odbudować związek z byłym partnerem?

Aby ponownie zejść się z byłym partnerem, trzeba naprawić to, co doprowadziło do rozstania. Może to była sytuacja niezależna od was, jak utrata pracy albo związek na odległość. A może któreś z was nie poświęcało wystarczająco dużo uwagi drugiej stronie? Albo zdrada doprowadziła do rozstania?

Najpierw jednak trzeba mieć pewność, że były partner chce wrócić. Jak rozpoznać, czy były partner chce znowu się zejść z tobą?

Czy myślisz, że twój były może chcieć cię z powrotem?

Ale nie wiesz tego na pewno? Trudno jest zrozumieć, jak naprawdę czuje się twój były, zwłaszcza jeśli nie utrzymujecie kontaktu albo nie rozmawiacie już ze sobą. A do tego twoje własne emocje są trudne do przepracowania. Jeśli chcesz powrotu byłego partnera, to przede wszystkim musisz zrobić porządek w swojej głowie. Inaczej będzie ci trudno interpretować znaki i zachowania, które wskazują, że twój były partner chce do ciebie wrócić i ponownie rozpocząć związek.

W końcu to jest to, na co się nastawiasz i co chce zobaczyć lub usłyszeć. To się nazywa tendencyjność poznawcza. Znam to z własnego doświadczenia, dlatego ważne jest przeanalizowanie tych zachowań trzeźwym okiem.

Niezależnie od tego, jak bardzo przezywasz rozstanie, to są wyraźne znaki, że twój ex chce cię z powrotem. Jeśli faktycznie myśli o tym, aby dać waszemu związkowi drugą szanse, to z artykułu dowiesz się jak poznać, czy twój były faktycznie chce cię z powrotem, czy nie?

Twój były nie zerwał kontaktu

Oboje nadal jesteście przyjaciółmi na Facebook i śledzicie się nawzajem w mediach społecznościowych? Na koncie czy profilu nadal są wasze zdjęcia? Albo może w mieszkaniu nadal są pozostawione rzeczy byłego partnera? Albo nie spieszy mu się, aby oddać twoje rzeczy?

Często po zerwaniu ludzie raczej próbują pozbyć się wszystkiego, co może przypominać im o przeszłości i o byłych partnerach i jak najszybciej zakończyć proces rozstania. Ale jeśli twój były nie próbuje wyrzucić cię na dobre ze swojego życia, to prawdopodobnie nie jest gotowy na rozstanie. I to jest pierwszy znak, że powrót do byle partnera może się udać.

Twój były partner wydaje się zazdrosny

Czasem zachowanie jednej ze stron po rozstaniu może się w ogóle nie zmienić. Zupełnie tak, jakby związek nadal trwał. Dlatego nie tylko ex próbować dowiedzieć się czegoś na twój temat, ale także na bieżąco będzie się interesować twoim życiem osobistym. Jeśli temu wszystkiemu towarzyszy zazdrość, to znaczy, że mentalnie nadal tkwi w stanie, jakbyście dalej byli parą. 

Sprawdź też: Czy otwarte związki są normalne?

Zazdrość jest bardzo silna emocja, i to taka, że większość ludzi nie potrafi jej kontrolować. Dlatego podczas rozmowy z byłym partnerem zwróć uwagę na reakcje i mimikę twarzy. Szczególnie w momentach, kiedy mówisz o sobie i tym, co się dzieje w twoim prywatnym życiu. Jeśli wspomnisz, że się z kimś spotykasz, a to wywoła gniew albo frustracje i całą serię pytań, to znaczy, że jest zazdrosny.

Zbyt wiele zainteresowania ze strony ex

Zainteresowanie ze strony byłego partnera to ogólnie dobry znak i oznaka dojrzałości. W końcu spędzony razem czas na zawsze zostanie w pamięci i na pewno nie był to stracony czas, o ile związek nie był toksyczny. Ale bywa często tak, ze po rozstaniu byli partnerzy pokazują swoją prawdziwą naturę i jeśli nagle okazują zbyt wielkie zainteresowanie, może to być spowodowane zupełnie czymś innym, niż troską czy zwykłą ciekawością. Jeżeli natomiast były partner utrzymuje stały kontakt, zachowuje się taktownie i oferuje nawet jakieś wsparcie, to najprawdopodobniej chciałby spróbować jeszcze raz.

Daje jasno do zrozumienia, że nie jest w związku

Zupełnie jak zainteresowanie życiem seksualnym byłego partnera nie jest czymś naturalnym, tak sam nie jest typowe ciągle powtarzanie, że były jest singlem i jest dostępny. Takie zachowanie raczej nie ma na celu wzbudzenia litości. Jest to raczej sugestia, aby spróbować odbudować związek. Ogólnie podczas rozmowy z byłym partnerem ludzie czują się zażenowani, jeśli muszą przyznać się do bycia singlem. W ten sposób jest też łatwiej byłemu partnerowi okazać uczucia, do których też trudno byłoby się otwarcie przyznać.

Jeśli ex bierze na siebie winę za rozpad związku, to chce wrócić

Bez względu na to, kto zerwał z kim, jeśli ex jest chętny do rozmowy o przeszłości i nie boi się wzięcia odpowiedzialności za rozstanie, to oczywiście chce cię z powrotem. Tego typu zachowanie czasem jest powodowane chęcią rozstania się w przyjacielskiej atmosferze, jednak zwykle akceptacja odpowiedzialności nie przychodzi nikomu zbyt łatwo.

Jeśli były partner otwarcie przyznaje się do tego, co zrobił źle i twierdzi, że w końcu to zrozumiał i chce się zmienić, to najpewniej szuka kolejnej szansy na związek z tobą. Najpewniej będziesz się wahać, czy znowu wejść w ten sam związek. Szczególnie jeśli ta relacja sprawiła ci dużo cierpienia. Ale niewątpliwie jest to przejaw inicjatywy i woli powrotu do ciebie.

Bardzo chciałby cię dotknąć

Ten znak jest oczywisty. Były partner wciąż cię pragnie, a zatem chętnie spróbowałby jeszcze raz. W końcu nie ma szans na jakąkolwiek bliskość, jeśli osoba traci zainteresowanie. Może też podświadomie „sięgać po swoje”.